Essential foodds


Prvotriedne krmivo s jedinečným zložením receptúr

Essential Foods je dánsky rodinný podnik s veľmi vysokými nárokmi na kvalitu krmív pre psy a mačky. Zakladateľ spoločnosti Christian Degner Elsner verí, že sa mu podarí skrz vysoko kvalitné krmivo Essential výrazne ovplyvniť život Vašich miláčikov a zároveň aj ten Váš a to je hlavný dôvod prečo je tu – slúžiť a napomáhať k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu.
Essential Foods vznikol na základe lásky k zvieratám a vízie vytvoriť niečo unikátne. Essential sa drží starého príslovia „ste to, čo jete“ – to isté platí u psov.Kvalita výživy jednoznačne ovplyvňuje chovanie, vzhľad, kondíciu a hlavne zdravie Vašich miláčikov.

Krmivá Essential obsahujú až 70% mäsa, rýb, vajec a 30% ovocia, zeleniny, lesných plodov, semien a bylín

Čerstvosť je jeden zo základných pilierov krmiva Essential. V záujme zachovania čerstvosti a šťavnatosti každá receptúra obsahuje 35% čerstvého mäsa, ktoré sa varí za nízkych teplôt, zaručujúcich zachovanie prírodných vlastností surovín.
BOFBehavioural Optimizin Food
Behaviorálna optimalizácia krmiva je výsledkom sledovania vývoja a potrieb psa pre zaistenie optimálnej stravy. V praxi to znamená udržanie stabilnej hladiny cukru v krvi. Vysoký obsah čerstvého mäsa stimuluje inštinkt psa. Nízka teplota varenia zachovávajúca výživovú hodnotu surovín. Bobule, semená a byliny napodobňujúce obsah zo žalúdka koristi.